Jak založit společnost s.r.o.

Jak založit společnost s.r.o.

02.12.2014

Zakládání společností je v ČR stále dosti komplikovaný a drahý proces, zejména v porovnání s ostatními zeměmi EU. Povinným poplatkům státu, úřadům a notáři se nevyhnete. Zde naleznete postup a několik tipů, jak se vyhnout problémům a zbytečným výdajům. Ať už se rozhodnete jakkoli, určitě vše promyslete a nepodceňte. Při založení společnosti lze udělat spoustu chyb které Vás časem mohou stát nervy a peníze.

1) Zakladatelské dokumenty
Prvním krokem při založení společnosti s.r.o. je sepsání zakladatelských dokumentů u notáře. Forma notářského zápisu je vyžadována zákonem. Notář je vystudovaný zkušený právník a zakládání společností je pro něj rutinou, není tedy potřeba platit zvlášť advokáta na sepsání zakladatelských dokumentů. Stačí se objednat k notáři, probrat s ním Vaše představy a nechat si společenskou smlouvu či zakladatelskou listinu vypracovat od něj. I notář je právník, je zbytečné platit dvěma právníkům za jedny listiny. Cena se pohybuje mezi 5.000,- Kč a 7.000,- Kč v závislosti na složitosti a rozsahu dokumentů. Všichni notáři by měli mít ceny stejné, určené zákonem.

2) Splacení základního kapitálu
Po sepsání zakladatelských dokumentů je potřeba najít banku, která Vám poskytne účet pro splacení základního kapitálu. Tam splatíte základní kapitál společnosti převodem, nebo vkladem.

3) Živnostenské oprávnění a sídlo
Před zápisem do OR je potřeba získat živnostenské oprávnění na živnostenském úřadě. Můžete zajít na kterýkoli, živnostenské úřady nejsou místně příslušné. Od majitele nemovitosti musíte získat písemný souhlas s umístěním sídla Vaší společnosti. Živnostenský rejstřík si řekne o 1.000,- Kč.

4) Návrh na zápis
Návrh na zápis do OR je velmi formální. Lze podat online přes www.justice.cz s elektronickým podpisem, či ho vytisknout a na soud zaslat s podpisem ověřeným. Návrh stojí 6.000,- Kč a je potřeba k němu připojit všechny listiny dokazující tvrzené skutečnosti. Soud návrh projde a najde li nedostatky nebo nejasnosti, vyzve vás v lepším případě k doplnění, v horším případě návrh zamítne. V takovém případě je potřeba podat návrh znovu a zaplatit kolky 6.000,- znovu.

Založení společnosti je zdlouhavá a byrokratická záležitost s mnoha úskalími, které se snadno můžou prodražit, nebo způsobit problémy do budoucna. Svěřte se odborníkům a podnikejte už druhý den instantně. Cena je cca o 2.000,- vyšší než náklady na založení svépomocí, ale máte jistotu bezchybných dokumentů, Rychlého vyřízení a zaručeného výsledku. Navíc ušetříte spoustu času a front na úřadech. Rádi Vám navrhneme optimální řešení a poradíme Vám s realizací. Ozvěte se nezávazně na www.companyexperts.cz – rádi se Vám budeme věnovat.
 

Aktuality

Nejrychlejší půjčka na internetu

09.02.2015

Rozbila se vám pračka a do výplaty zbývá pořád několik dní. Hledáte-li krátkodobé finanční řešení pro podobný problém vyzkoušejte nejrychlejší půjčku ViaSMS. Stačí si na jendoduchém kalkulátoru výši a délku půjčky a během pár okamžiků jsou peníze u…

Jak založit společnost s.r.o.

02.12.2014

Zakládání společností je v ČR stále dosti komplikovaný a drahý proces, zejména v porovnání s ostatními zeměmi EU. Povinným poplatkům státu, úřadům a notáři se nevyhnete. Zde naleznete postup a několik tipů, jak se vyhnout problémům a zbytečným výdajům…

Firma v Anglii – ochrana investic, minimum byrokracie

02.12.2014

Lehce nabyl, lehce pozbyl, praví staré přísloví. V podnikání to však platí dvojnásob. Na úspěšného podnikatele čeká v ČR doslova byrokratická a právní džungle. Není žádným tajemstvím, že kontroly finančních a jiných úřadů často chodí na dobré…

Reklamní partneři

Volejte levněji

Máte vysoké účty za telefon?
Volejte až o 50% levněji!

Levnější energie

Využijte slev na odběr elektrické energie a plynu. Ušetřit měsíčně až 12% výdajů za energie.

Nakupujte levněji

Využijte výrazných slev na zboží
a služby u našich partnerů.

© 2010 Vaše PERSPEKTIVA s.r.o. Developed by Ace IT s.r.o. | Partneři